Artvin Valiliği
Artvin Valiliği
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü
Artvin Valiliği
Artvin Valiliği
AFET KOORDİNASYON VE İSKAN ŞUBE MÜDÜRÜ SN. MESUT YÜKSEL

1982 yılında Artvin/Yusufeli /Esenyaka Köyünde doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden 2003 yılında mezun oldu. Aynı yıl İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Fen Bilimleri Ana Bilim Dalı Bölge Planlama Bölümünde Yüksek Lisans eğitimine başladı.

30/11/2005-30/05/2006 tarihleri arasında Edirne ilinde Kısa Dönem er olarak vatani görevini tamamladı.

2006 yılı Mayıs ayında Artvin Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde sözleşmeli Şehir Plancısı pozisyonunda göreve başladı. Bu görevini yerine getirirken Dicle Vadisi Peyzaj Planlama Kentsel Tasarım ve Mimari Proje Yarışması, Sarıkamış Harekâtı Anma Alanları Fikir Yarışması, Cebeli Seyir Tepesi'nde Simgesel Yapı Mimarisi Proje Yarışması, Yaya Üst Geçitleri Fikir Projesi Yarışması, Denizli Hükümet Konağı Mimari Projesi ve Yakın Çevresi Kentsel Tasarım Yarışması gibi yarışmalara katıldı ve çeşitli ödüller kazandı.

AB ve Türkiye arasında Kentler ve Belediyeler Hibe programı aracılığıyla Umbria İtalyan Yerel Belediyeler Birliği-İtalya, Kea Belediyesi-Yunanistan, Artvin Belediyesi-Türkiye ortaklığında ‘Gönüllü Çevre Koruma Programları Geliştirilmesi’ projesi kapsamında 22-29 Temmuz 2009 tarihleri arasında Perugia-İtalya gezisine katıldı.

2008 yılından itibaren Artvin Çoruh Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesinde, Peyzaj Mimarlığı Bölümü ile Mimarlık bölümlerinde, Mühendislik fakültesinde Çevre Mühendisliği ile Harita Mühendisliği bölümlerinde Şehircilik ve İmar Hukuku, Şehircilik Projesi, Kent ve Bölge Planlama derslerinde okutman olarak görevlendirilmektedir.

16.11.2011 tarihinde (mülga)Artvin Bayındırlık ve İskân Müdürlüğünde İmar, İskan, Kooperatifler Şube Müdürlüğünde Şehir Plancısı olarak göreve başlamıştır. Yaklaşık 1.5 yıl süren bu görevinin ardından 03.04.2013 tarihinden itibaren Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü V. olarak görev yapmaktadır. 15.08.2013-15.08.2021 tarihleri arasında İmar ve Planlamadan Sorumlu Hizmetlerden Sorumlu Şube Müdür V., 16.03.2020-10.09.2021 tarihleri arasında Yerel Yönetimlerden Sorumlu Şube Müdür V. görevini yürütmüştür.

Bakanlığımızın düzenlediği Görevde Yükselme Sınavı sonucu Afet Koordinasyon ve İskandan Sorumlu Şube Müdürlüğüne asaleten atanması sonucu 05.10.2021 tarihinden itibaren Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü V. görevine ek olarak bu görevi de yürütmektedir.